Jasná řeč Ondřeje Závodského

Papalášství nebo obchod s vejci

Ve volebním obvodu Kladno, kde nyní kandiduji do senátu, je přibližně 70 obcí, měst a městysů, a to nejen okresu Kladno, ale také Prahy-západ. V minulých dvou měsících jsem provedl takovou sociální sondu do místních obecních úřadů, radnic nebo, jak se leckde dodnes říká, „výborů“. Obvykle jsem zašel za místním starostou nebo starostkou, popovídal s lidmi na chodbách a tak trochu i naslouchal tomu charakteristickému cvrkotu na úřadě. Podotýkám, že jsem navštívil úřady všech stupňů.

celý článek >

Proč musí úřad na záchranu ptakopysků sídlit v Praze?

“Vláda nebojuje s nákazou tohoto viru z našeho světa. Bojuje proti přízraku s nadpřirozenými vlastnostmi, proti němuž se musíme bránit nasazováním roušek v lese a který skáče v obchodě z regálu na regál jako bytost z jiného světa.”
Komentář bývalého náměstka ministryně financí Ondřeje Závodského.

celý článek >

Hazardní reforma chcípla těsně před dotažením

Díky fatální nečinnosti státních úřadů a politiků je provozoven pořád víc, než by jich podle práva být mělo, závislých tím přibývá a sebevražd a rozpadlých rodin neubývá. Bývalý náměstek ministryně financí Ondřej Závodský píše pro Neovlivní.cz o reformě hazardu, které věnoval čtyři roky svého života.

celý článek >

Exekuční zvěrstva neodstraní sněhulák

V podstatě všechny politické strany při volbách uvádějí jako příklad nešvaru, proti němuž chtějí bojovat, nespravedlivé exekuce. Jenomže na principu, jak bude plynout z následujících řádků, tedy na systému přihrávání mega kšeftů pro exekuce s mizivým efektem, musí být zainteresovaný kdekdo.

celý článek >

Hazard s krymským zápachem

Na dnešní tiskové konferenci ministerstva financí byla prezentována situace v oblasti hazardu rok po mém odchodu – počet automatů klesl, i přes to se vybírá více daní, IT systém je konečně dovysoutěžen a celní správa likviduje černý hazard. Jaká je však realita?

celý článek >

Revoluční změny v hazardu přináší ovoce

Na adresu nového zákona o hazardních hrách se čas od času ozývají malomyslné kritiky. Přitom výsledky zákona i dalších opatření ve všech oblastech hazardu jednoznačně svědčí o úspěchu. Čísla hovoří sama za sebe – za rok zmizelo přes 1000 kamenných provozoven a 50 ilegálních provozovatelů na internetu. Na odvodech z hazardu stát získal bezmála o 3 miliardy korun více.

celý článek >